SGS ClimaCoat: Tüm hava koşullarına uygun ön cam

Bu yenilikçi teknoloji iki temel işlev sunar: kışın ısıtma ve yazın ısıyı yansıtma.

Kış mevsiminde hızla ön camın buzunu çözer ve buğulanmayı giderir. Yorucu buz kazıma işlemi artık gerekli değildir. Sürücüler daha net bir görüş ve daha fazla güvenlik için tek bir düğmeye basarak 4 dakikadan kısa bir sürede SGS ClimaCoat'ı etkinleştirir. Ayrıca yeniden buzlanma da önlenir.

Yaz mevsiminde SGS ClimaCoat ön camın ısı yansıtıcı kaplaması, yakıcı güneşte araçların iç kısmının belirgin ölçüde daha az ısınmasını sağlar. Güneş ışınları yansıtılır ve bu sayede taşıtın içine giren ısı miktarı azaltılır.

Ayrıca SGS ClimaCoat içeren taşıtlar, konforlu iç sıcaklığa standart bir kaplamaya kıyasla %30 daha hızlı ulaşır. Böylece, ekstra klima sistemi tüketimi minimum düzeye iner ve yakıt tüketimi 100 km başına yaklaşık 0,1 litreye kadar azalır. Bu da km başına 2,5 gram CO2'ye karşılık gelir. Sonuç olarak, sürücünün yakıt ve maliyetten tasarruf etmesini sağlar.

SGS ClimaCoat görünmez kaplama ile donatılan, tüm hava koşullarına uygun yeni ön cam yolcunun güvenliğini ve konforunu arttırır. SGS ClimaCoat, Saint-Gobain Sekurit'e münhasır bir yeniliktir.