Görsel Konfor

Doğa koşulları nedeniyle gözlerinizi yoldan ayırmamak her zaman kolay değildir. Güneş ışığı gözünüzün kamaşmasına neden olur. Yağmur ön camın lekelenmesine yol açar. Sis görüşünüzü bulanıklaştırır. Buz ise her şeyi engeller. Özellikle hava koşullarının aniden değiştiği durumlarda, görüşünüz ne kadar azalırsa güvenliğiniz de o kadar azalır. Doğru türde otomobil camının kullanımı size avantaj sağlayabilir.

Saint-Gobain Sekurit, sürücünün müdahalesine gerek kalmadan görüş netliğini arttırmak için tasarlanan bir dizi çözüm sunar. Islak koşullarda, hidrofobik cam suyun ön camdan kayıp gitmesini sağlar. Kış bastırdığında, ısınabilir cam buzu ve buğuyu otomatik olarak birkaç dakikada eritebilir. Camın kullanım ömrü boyunca işlev gören yansıma önleyici kaplama sayesinde göz kamaşması bile kolaylıkla önlenebilir.

Her seçenek öncelikle aktif güvenliği hedefler, bu sayede yol tehlikelerine ve koşullarına güvenli bir şekilde tepki vermeniz için görüş netliği sağlar. Bu düşük maliyetli güvenlik önlemi, hava koşulları değiştiğinde paha biçilemez bir değer sağlar.